Vykdydami ES direktyvos dėl privatumo ir elektroninių ryšių reikalavimus, pranešame, jog svetainėje naudojame slapukus norėdami suasmeninti turinį ir skelbimus, kad galėtume analizuoti savo srautą
Socialinio meno projektas „Keramikos menas – žmogaus gerovei“ , žinomas dar ir pavadinimu “Lipdau pasaulį – lipdau save” jau kelinti metai lankosi Lietuvos Socialinės globos namuose. Rengiamos keramikos dirbtuvės, skirtos likimo nuskriaustiems jaunuoliams ir suaugusiems.

 

Žinomi Lietuvos kūrėjai, keramikos pedagogai Gvidas Raudonius, Jurgita Jasinskaitė,  Rimantas Inokaitis įgyvendina bendrą kūrybinę programą kartu su globos namų rezidentais. Pastarieji  įtraukiami  į visus keraminės kūrybos procesus: nuo molio ir dažų paruošimo iki dirbinių sukūrimo, glazūravimo ir pristatymo visuomenei, nes projektą paprastai vainikuoja dalyvių kūrinių paroda Vilniuje, Dailininkų sąjungos galerijoje.

 

Kūrybinių dirbtuvių dalyviai turi  galimybę naudotis profesionalia keramikos įranga – žiedimo staklėmis ir raku degimo krosnele. Plačiai pasaulyje žinoma raku degimo technologija leidžia kūrinius išdegti specialioje lauko krosnyje. Pasiekus 990 laipsnių temperatūrą, dar žaižaruojantys kaitra, glazūromis padengti molinukai metami į specialią degiomis medžiagomis užpildytą talpą. Uždengus indą, jie toliau smilksta, sudarydami taip vadinamą redukcinę aplinką. Netekę deguonies glazūrų, komponentai savo sudėtyje smarkiai transformuojasi ir pakeičia spalvas, o glazūromis nepadengtas molis pajuoduoja.

Projekto vykdytojai tiki, kad glaudus sąlytis su keramikos menu, jo inkorporavimas į gyvenamąją ir gydomąją aplinką, dalyvavimas kūrybinėje veikloje praturtina namų globotinių ir darbuotojų kasdienybę, suteikia prasmingą užimtumą, teigiamas emocijas ir pagerina socialinę gyvenimo kokybę.

Projekto „Keramikos menas – žmogaus gerovei“ tikslas – didinti profesionalios kultūros prieinamumą socialinės atskirties grupėse, ugdyti visuomenės pakantumą ir atvirumą socialiai pažeidžiamų grupių atžvilgiu, kurti inovatyvius socialinių santykių ir bendradarbiavimo modelius tarp menininkų ir asmenų, kuriems nustatytas nuolatinės slaugos poreikis.

 

Projekto kuratorius – Gvidas Raudonius.

Projektui vadovauja  Dailininkų sąjungos galerija

Partneriai: Lietuvos Socialinės globos namai

Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga, UAB „Baltaxia“, UAB „Suvena“.

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: